Kedi Kumu Ne Kadar sürede Değiştirilmeli?

Kedi sahiplerinin oldukça merak ettikleri kedi kumu ne kadar sürede değiştirilmeli sorusu oldukça sık sorulmaktadır. Kedi kumu kedilerin tuvalet alışkanlıklarını edindikleri bir alandır. Kedi kumu birçok farklı şekilde satışa sunulmaktadır. Kristal ve toz şeklinde olan kedi kumları kullanıcının tercihine göre değişmektedir. Kedi kumu kediler ve sahipleri için oldukça önemlidir. Kediler tuvaletlerini rahatlıkla yapması ve yaşam alanda koku bulunmaması için kedi kumu seçimi özellikle önemlidir. Kediler tuvaletlerini farklı zamanlarda yaptıkları için kediler için oldukça önemlidir. Kedi sahiplerinin kedi kumu olmadan kedi bakmaları imkansızdır. Kedi kumu koyarken kumun seviyesi de oldukça önemlidir. Kumun seviyesi azaldıkça üzerine kum ilave edilebilir. 

Hangi Kedi Kumu Daha Kullanışlıdır?

Kedi kumları iki farklı çeşitte satışa sunulmaktadır. Kedi kumları kristal ve toz halinde iki çeşidi bulunmaktadır. Kedi kumu tercihi kedi sahibine bırakılmıştır. Kedi kumu ne kadar sürede değiştirilmeli sorusu kedi sahiplerinin en sık sordukları sorular arasındadır. Kristal kedi kumları daha hızlı tükenmektedir. Bu yüzden kedi sahipleri genellikle toz kedi kumu tercih etmektedir. 

Kedi kumu seçimi sahibi kadar kedinin de kullanmasına bağlıdır. Kediniz hangi kedi kumu ilke rahat ediyorsa o kumu kullanmanız da fayda vardır. Kedi kumu sıkça değiştirildiğinde koku yapmaz fakat kediniz tuvaletini yaptığında koku duyuyor iseniz kedi kumlarının kokulu olanları da bulunmaktadır. Pudralı, Aleo Veralı, lavantalı, fresh gibi birçok farklı koku çeşidi ile satışa sunulan kedi kumları koku yapma sorununu ortadan kaldırmaktadır. 

Kedi Kumu Değiştirme Sıklığı Nasıl olmalıdır?

Kedi kumu değiştirme sıklığı kedinizin tuvalet alışkanlığı ile ilgilidir. Kediniz sık tuvalete çıkıyor ise mutlaka 15 günde değişim yapmalısınız. Kedinizin tuvaletini günlük olarak temizleme kaşığı ile temizlememiz gerekmektedir. Kedi kumu ne kadar sürede değiştirilmeli sorusu kedi besleyenler tarafından oldukça merak edilmektedir. Topaklanan kumlarda kum tuvalet yapıldıkça azalmaktadır. Eğer değişim gününe kadar kedi kumunda azalma gözlemlenirse mutlaka kum üzerine ilave kum edilmelidir. Eğer kedinizin tuvalete çıkma alışkanlığı sayılı ise kedi kumunu 30 günde bir değiştirebilirsiniz. Kedinizin tuvaletini her gün temizlerseniz kumda kokmaya rastlamanız mümkün değildir. Kedi kumu değişimi kedinin tuvalet alışkanlığına bağlı olarak değişmektedir.  

Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

Kedi kumu kullanımı oldukça kolaydır. Kedi kumu koymak için kap ve kumu temizlemek için temizleme kaşığına ihtiyacınız vardır. Kedi kumu kedilerin tuvaletlerini yaptıkları özel alanlarıdır. O yüzden kedilerin tuvaletleri hem kedinin rahatlığı hem de evin içinde koku yapmasını engellemek için kapaklı olanlar tercih edilmelidir. Üzeri kapalı olduğu için hem kedi hem de kedi sahipleri rahat edecektir. Kedi kumu ne kadar sürede değiştirilmeli sorusunun yanıtı olarak en geç 30 günde bir olarak verilebilir. Piyasada kedi kumu kristal ve toz halde iki çeşitte kedi kumu vardır. Bu tercih kedi sahibine ve kedinin hangi kumu sevdiğine bağlı olarak değişmektedir. Kedi sahipleri kedi kumlarını her gün temizlemeleri gerekmektedir. Her gün temizlenen kedi kumları kokma yapmayacağı için oldukça sağlıklı kullanım sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.