Kedim Poposunu Temizlemiyor, Nasıl Öğretebilirim?

Kedim poposunu temizlemiyor, nasıl öğretebilirim konusu kedi sahipleri arasında merak edilen konulardan biridir. Kediler oldukça özgür ruhlu hayvanlardır. Bu yüzden kedilere bir şey öğretmek köpeklere bir şey öğretmekten oldukça zordur. Yavru kedilerde genellikle popo temizliğine rastlanmaz bu işlemi genellikle anneleri yapmaktadır. Fakat annesi yanında olmayan kedilerde bu iş sahibine kalmaktadır. 

Eğer kediniz yavru ise poposunu bebekler için üretilen alkolsüz ve paraben içermeyen ıslak mendil ile temizleyebilirsiniz. Eğer kediniz yetişkin ise mutlaka kendini temizlerken poposunu da temizleyecektir. Bu durumda yapacak pek bir şey bulunmamakla birlikte yetişkin kedinizin de poposunu ıslak mendil ile temizleyerek bu sorunu çözmeniz mümkündür. Kediniz yavru ise bu durumdan endişe etmeyin yakın zamanda yavru kedi kendini temizlemeyi öğrenecektir.  

Kedi Bakımında Tuvalet Eğitiminin Önemi

Kediler tuvaletini yapmak için kedi kumunu tercih etmektedirler. Bazı kedi sahipleri kedim poposunu temizlemiyor, nasıl öğretebilirim konusunu merak edilmektedir. Eğer kedi yavru ise kendini temizlemeyi bilmediği için poposunu temizlemeyi bilemez genellikle yavru kedileri anneleri yalayarak temizlerler. Annesi olmayan yavru kedi henüz kendisini temizlemeyi bilmediği için poposu tuvaletten sonra kirli olabilir. Eğer kedi yetişkin ise kendini temizlemeyi öğrenmiş demektir bu durumda kediniz kendini mutlaka temizliyordur. Fakat tuvaletten ilk çıktığında poposunu temizlemiyor ise bu durumda kedinizin poposunu bebekler için üretilen ıslak mendiller ile temizlemeniz gerekmektedir. 

Kedilerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Kedilerde tuvalet eğitimi oldukça önemlidir. Kediler tuvaletlerini günün farklı zamanlarında yapmaktadırlar. Bu yüzden köpekler gibi dışarı çıkarılarak değil hem kedi hem de sahibinin kolaylığı açısından kedi kumuna yaparlar. Kediler tuvaletlerini genellikle kuma yapmayı tercih ettikleri için tuvalet eğitimi vermek zor olmayacaktır. Evde tuvaletini örtecek bir şey bulamayacağı için kedi kumuna hızlıca adapte olacaktır. Kedinizin ön patileri kuma sokarak kumun nasıl bir şey olduğunu öğretmeniz yeterlidir. Tuvalet eğitimi hijyen için oldukça önemlidir. Bazı kedi sahipleri kedim poposunu temizlemiyor, nasıl öğretebilirim konusundan yakınmaktadırlar. Kedilerin poposu bebekler için kullanılan ıslak mendiller ile silinebilir. 

Kedi Bakarken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kedi bakımı diler pek çok hayvanın bakımından daha kolaydır. Kediler oldukça özgür hayvanlardır bu yüzden kedi fazla ilgi istemez. Genellikle zamanlarını uyuyarak ve kendilerini temizleyerek geçirirler. Kediler evde yalnız kalmaktan hiç şikayet etmezler hatta evde birileri olmadığı için mutlu olurlar. Kediler evde bakılabilecek en kolay hayvandır. Köpekler gibi tuvalet için dışarı çıkmaya ve yürüyüşe ihtiyaç duymazlar. Kediler tuvaletlerini evde yaptıkları için sahipleri için büyük kolaylıktır. 

Kedi sahipleri Kedim poposunu temizlemiyor, nasıl öğretebilirim konusundan yakınmaktadırlar. Eğer kedi yavru ise kendisini temizlemeği öğrendiğinde poposunu da yalayarak temizleyecektir. Fakat siz tuvaletten çıktıktan hemen sonra bir yere bulaştırmadan temizlenmesi istiyorsanız kedinizin poposunu bebekler için üretilen alkol içermeyen ıslak mendiller ile temizlemeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.