Yavru Kedi Sahiplendim, Hangi Ürünleri Almam Gerekiyor?

Yavru kedi sahiplenenler veya sahiplenmeyi düşünenler için kapsamlı bir ihtiyaç listesi bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere ihtiyacınız olan ürün ve ekipmanları sıralıyor olacağız. Yavru kediler son derece şirin olduğu kadar yaşam alanınıza renk katacak olan canlılardır. Ayrıca eğlenceli ve güzel bir gün geçirmenizi sağlayacak olan yavru kedilerin psikolojik ve sosyal gelişimi çok önemlidir. İşte bu yüzden ilk andan itibaren bazı ürünlere sahip olmanız gerekiyor. Özellikle de kediniz yeni yaşam alanına gelmeden önce gerekli hazırlıkları yapmanız şart.

Kedi Kumu ve Tuvalet Kabı

Yavru kediniz eve gelmeden önce uygun bir tuvalet kumu ve kap almanız gerekiyor. Aslında alternatif olarak bir hayli farklı seçenekler sunan bu ürünler için ilk tavsiyemiz, açık bir tuvalet kabı almanız yönünde olacaktır. Çünkü kediniz hem tuvalet bölgesine hem de kedi kumuna alışma sürecinde sorun yaşamamalıdır. Bir süre sonra kapalı tuvalet kabına geçiş yapabilirsiniz. Eğer bütçeniz uygunsa otomatik tuvalet kabı almanızı öneriyoruz.

Kedi kumu konusunda ise çam paletli, bentonit ve silika gibi seçenekler vardır. Bu konuda da kaliteli seçimler yapmalı ve kedinizin sağlığını korumalısınız.

Su ve Mama Kapları

Aslında kedi kumu ve tuvalet kabıyla beraber mutlaka olması gereken su ve mama kaplarının farklı seçenekleri vardır. Cam, metal, seramik ya da plastik olarak kullanabileceğiniz bu kaplar için sağlıklı seçimler yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca kediniz bu kapları kullanırken çevreyi de kirletmemelidir.

Kedi Maması ve Takviyeler

Yavru kedi sahiplenenlerin dikkat etmesi gereken en önemli konu, mama seçimidir. Her zaman veteriner hekimin onayıyla satın almanız gereken mamaların premium olmasına da dikkat edin. Özellikle de kedinizin yaş ve özelliklerine göre mama seçimi yapmalı ve özel formüle edilenleri satın alın. Yavruluk döneminde 1 yıl kullanacağınız bu mamaların ardından yetişkin kedi mamalarına geçiş yapmanız gerektiğini de unutmayın. Takviye konusunda ise yine veteriner hekime danışmanız gerekiyor.

Kedi Oyun ve Tırmalama Tahtası

Kedi dostunuz için tırmalama ve oyun tahtasını unutmamanızda yarar var. Yapısı gereği tırmalama içgüdüsü olan kedi dostlarımız gün içinde tırmalama tahtasında vakit geçirebileceği için zevkinize uygun olanını seçmeniz yeterlidir.

Taşıma Çantası

Kedinizle beraber seyahat etmek ya da gideceğiniz yere götürmek için kedi çantasına ihtiyacınız olacaktır. Bu çanta her zaman güvenli olmalıdır. Ayrıca kediniz taşıma çantasında kendini güvenli hissetmelidir. Yüzlerce renk ve model arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Fırça ve Tarak

Kedinizin tüy bakımı için fırça ve tarağa ihtiyacınız olacaktır. Bu konuda da yüzlerce seçenek karşınıza çıkarken ucu küt hale getirilen tarakların tercih edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü bazı kedi taraklarının ucu çok sivri olabilir ve ilk kullanımda dikkatsizlik sonucu kedinize zarar verebilirsiniz.

Kediniz için satın almanız gereken bu ekipmanların dışında oyuncaklar, şampuan, tasma, yatak ve künye gibi diğer ekipmanları da Petshop’lardan veya internette yer alan sitelerden temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.