Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması İnceleme

Somon içeriğiyle dikkat çeken Pro Plan kedi maması, kısırlaştırılmış kedilerin metabolizmasına uygun olarak formüle edilmiştir. Piyasada Pro Plan Sterilised maması olarak bilinen bu mamanın en önemli özelliği, obeziteyi engellemesidir. Çünkü yüksek protein oranıyla desteklendiğinden mama kolayca sindirilebilir. Kısırlaştırılmış kedilerde yağ, karbonhidrat ve protein ihtiyacı dikkate alınarak üretildiğinden kedilerdeki enerji seviyeleri düşünülerek hazırlanmıştır. Bu mamanın en önemli özellikleri;

  • Kısırlaştırılmış kedilerde üriner sistem sağlığını korur.
  • Dişlerdeki tartar ve plak oluşumuna karşı etkilidir. 
  • İdrar yolları sağlığını destekler.
  • Taş oluşum riskini ciddi oranda azaltır.

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması İçeriğinde Neler Var?

Pro Plan somonlu kısırlaştırılmış kedi maması içeriğinde yüzde 20 oranında somon eti bulunmaktadır. Bunun yanı sıra mısır, mısır gluten unu, kurutulmuş kanatlı proteini, buğday lifi, selüloz, buğday gluten unu, balık yağı, mayalar, sakatat, hayvansal yağ, mineraller ve kurutulmuş yumurta yer almaktadır.

Mamanın analiz raporuna baktığımızda yüzde 4 oranında ham selüloz, yüzde 7.5 oranında inorganik madde, yüzde 12 oranında ham yağ ve yüzde 41 oranında proteinin yer aldığını görebiliriz. Haliyle kısırlaştırılmış kedilerin gündelik yaşamda ihtiyacı olan tüm besin takviyeleri bu mamada yer almaktadır.

Mamadaki besin katkı maddeleri de dikkat çekiyor. Antioksidanlar, mangan, çinko ve sodyum selenitin yanı sıra bakır, kalsiyum iyodat, demir sülfat, vitamin A, vitamin, D3, vitamin E ve vitamin C gibi katkı maddeleri sayesinde kısırlaştırılan kedinizin dengeli beslenmesini sağlayabilirsiniz. Uygun fiyatlı kedi mamaları arasında olan Pro Plan somonlu mamanın kedinizin damak zevkine uygun olduğunu da unutmayın. Elbette en son kararı kediniz vereceğinden deneme amacıyla bu mamayı satın alabilirsiniz. Yine de kısırlaştırılmış kedi mamaları arasında oldukça tercih edildiğini söylemekte yarar var.

Pro Plan Kedi Mamasında Ağırlığa Göre Beslenme

Bu mamanın kedinizin ağırlığına göre tercih edilmesi gerekir. 2-4 kg ağırlığında olan kediniz için 25-55 gram idealdir. 4-6 kg ağırlığındaki kedilerde 55-80 gram, 6-8 kg ağırlığındaki kedilerde ise 80-110 gram olarak verilmesi yeterlidir. Ancak şirin dostunuzun yaşına ve hareketlilik seviyesine göre ayarlama yapabilirsiniz. Dilerseniz veteriner hekimin önerilerine göre günlük beslenme miktarını ayarlamaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.