Kedim için Oyun Parkı Yapmak İstiyorum

Patili dostunuz için oyun parkı yapmak istiyorsanız bazı ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. Normal şartlarda kediler eşyalarla ya da farklı nesnelerle oynamayı çok sever. Bu durum onların gün içinde mutlu olmasını sağlar. Yine de kediniz için özel bir oyun alanı ya da oyun parkı yapmak istiyorsanız, yazımızın devamını takip etmeli ve ihtiyacınız olan ekipmanlarla bu süreci başarılı bir şekilde yönetmelisiniz.

Kedi Oyun Parkı için İhtiyaç Duyacağınız Malzemeler

Kedinize oyun parkı yapacaksanız şu malzemeleri tedarik etmeniz gerekir;

  • Maket karton
  • Kalem
  • Cetvel
  • Maket bıçağı
  • Yapıştırıcı

Maket kartonun boyutu, kediniz için hangi büyüklükte oyun parkı oluşturacağınızla yakından ilgilidir. Ancak en az 5 mm’lik bir karton satın alarak çok güzel bir oyun alanı inşa edebilirsiniz. Bu kartonların dayanıklı ve farklı renklerle süslenmiş olması önemlidir.

Kedi Oyun Alanı Nasıl Yapılır?

Kedi oyun alanı hazırlamadan önce pencerelerin sabit olduğu bir alanı seçmelisiniz. Alan sorununu çözdükten sonra birkaç katlı kedi oyun parkı yapabileceğinizi de unutmayın. Asıl önemli olan durum, kedinizin rahatça girip çıkabileceği, üst katında vakit geçirebileceği rengarenk ve güzel bir alan hazırlamaktır. Ek olarak yuvarlak bir alanın dışında pencerelerden oluşan kedi evinin de olması gerektiği unutulmamalıdır.

Farklı şekiller tasarlayarak hazırlamaya başlayacağınız kedi oyun alanında ulaşım ve bağlantıyı sağlamak adına karton rampa ve merdivenler de olmalıdır. Eğer kediniz henüz yavruysa çok yüksek merdivenler kullanmamanız gerekir. Ayrıca bu durum kat yüksekliklerini ayarlarken de geçerlidir. Yetişkin kediler alçak bölgelerden geçemezken, yavru kediler de yüksek alanlara çıkamaz. O halde kedinizin genel özelliklerini göz önünde bulundurarak bu süreci yönetmeniz çok daha uygun olacaktır.

Kedi Oyun Alanı Nasıl Süslenmeli?

Kedi oyun parkı hazırlandıktan sonra alanı süslemek gerekiyor. Kartonların tamamını boyamak için fırça kullanmak yerine sprey boya alabilir ve farklı renklerle süslemeye başlayabilirsiniz. Fakat sprey boyanın hasta ve yavru kediler için zararlı olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle kanserojen madde içermeyen boyalar kullanmanız önerilir. Son olarak kedi oyun alanının içine ponpon koyarak onların daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.