Kedi Taşıma Çantası Kullanımı

Kedi taşıma çantası kullanımı oldukça önemli bir konudur. Kediler sokakta tasmayla dolaştırılan canlılar olmadığı için bir yerden başka bir yere götürürken kedi çantasına koymak gerekir. Fakat kedi çantası doğru bir şekilde seçilmediği zaman ya da sahipler doğru bir şekilde bu çantayı kullanamadığı zaman kediler içerisinde kendilerini mutlu hissetmeyecektir. Bu durumda da bir yere taşımak için kediyi çantaya koymak oldukça zorlanacaktır. Aynı zamanda sürekli olarak çantada taşınmak zorunda kalan kedilerde bir süre sonra psikolojik sorunlara da neden olabilir.

Taşıma Çantası Seçimi

Kedi taşıma çantası kullanımı ne kadar önemliyse seçimi de bir o kadar önemlidir. Kedi taşıma çantası seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi boyuttur. Kedi taşıma çantasının boyut seçiminde dikkat edilmesi gereken durum çantanın dengede tutulması gerektiğidir. Büyük bir kedi taşıma çantası alındığı zaman kişiler tarafından taşınması da güç olacaktır. Bununla birlikte küçük çanta seçimlerinde de kediler çantanın içerisinde sıkışacaktır ve kendilerini rahat hissetmeyecektir. Bu nedenle taşıma çantası satın alırken kedinin boyutunu göz önünde bulundurmak gerekir. Kediler çanta içerisinde ayağa kalkıp dönebilmelidir. Bunu göz önünde bulundurarak bir boyut seçilmelidir. Kedinin boyutunun iki katı büyüklüğündeki bir çanta almak yeterli olacaktır. 

Güvenlik çanta seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Yani kediler çanta içindeyken etraftan darbe almamalıdır. Bu nedenle güvenlikli ve sağlam bir çanta seçimi yapılmalıdır. Kedilerin çantasının içerisine mama ve su kabı da koyabilecek genişliğe sahip olmalıdır. Aynı zamanda çanta seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta ergonomidir. Kediler çantada taşınırken kayışının da kulpunun ergonomik olması önemlidir. Bu şekilde sahipleri çantayı daha kolay bir şekilde taşır ve kediler çantanın içerisinde çok fazla sallanmaz. Aynı zamanda kedinin hava alması için fazlaca delik bulunmalıdır. Yani hava akışının iyi olduğundan emin olunmalıdır. Aynı zamanda kediler stres oldukları zaman çantanın içerisine tuvaletin yapabilecekleri için kolay temizlenebilir bir çanta tercih edilmelidir. Yumuşak kedi çantası tercih edilecek ise kolay yıkanabilir olmalıdır.

Taşıma Çantası Kullanımı

Kedi taşıma çantası kullanımı sahiplerin en dikkat etmesi gereken konulardan biridir. Kedi taşıma çantaları taşınırken sırt çantası ya da el çantası olarak tercihler yapılabilir. Genelde sırt çantalarında kendilerini daha rahat hissederler. Çünkü sırt çantası içerisinde çok fazla hareket etmezler ve mideleri bulanmaz. Fakat bazı kurumlarda kediler sahiplerini görmelidir. Dışarıda kendilerini güvende hissetmezlerse strese girebilirler. Bu gibi durumlardan dolayı el çantası da tercih edilebilir. El çantası alındıysa taşınırken hareket ettirmemeye dikkat edilmelidir. Aynı zamanda taşırken etrafa çarptırılmamalıdır. Dar yerlerden geçerken ya da etrafta köpek gibi kediyi rahatsız edebilecek bir durum varsa kedi çantası kucağa alınmalıdır. Bu sayede kedi hem kendini daha güvende hissedebilecektir hem de olası darbelerin önüne geçilmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.