Kediler Neden Kucakta Uyur?

Kediler her zaman bizim sadık dostlarımızdır. En azından köpekler kadar sadık olan kedilerin kucağımızda uyumaktan son derece hoşlandıkları unutulmamalıdır. Günün 16-17 saatini uyuyarak geçiren sevimli dostlarımız uykuyu çok sevdikleri gibi kucağımızda vakit geçirmekten de büyük zevk alır. Şimdi sizlere kediler neden kucakta uyur, kediler kucakta uyumayı neden sever gibi soruların yanıtlarını aktarıyor olacağız.

Kediler Kucakta Sakinleşir

Kedilerin kucakta çok daha sakin oldukları bilinir. Yani kucağımızı sakinleşmek için kullanabilirler. Bunun nedeni de farklı şekillerde yorumlanabilir. En çok da evde olmadığınız zamanlarda strese girebilen kediler, eve geldiğinizde doğrudan kucağınızda uyumak için yer aramasıyla ilgilidir.

Sevgilerini Göstermek için Tercih Ederler

Bizler kediler için sevgimizi nasıl gösteriyorsak onlar da bize sevgi gösterisinde bulunmak için bazı davranışlar sergiler. Bu davranışlar arasında kucağımızda uyumak gibi önemli aktiviteler yer alabilir. Zaten kediniz uyumak için kucağınızı seçiyorsa bu tamamen size olan sevgisinden kaynaklıdır.

Geçmişini Hatırlıyor Olabilir

Kediler ilk doğduğu zaman anneleriyle baş başadır. Bu süreçte annelerinin kendilerine olan ilgisini hatırlamak için sizin kucağınızı tercih edebileceğini söyleyebiliriz.

Tehlikelere Karşı Tetikte Bekliyor Olabilirler

Kedi sahipleri sadece kendilerinin onları düşündüğünü sanır. Oysa kediler bizi bizden daha fazla düşünebilir. Birçok kedi aslında tetikte olmak adına bizim yanımızda vakit geçirmektedir. Yani bizi her türlü tehlikeye karşı korumak adına kucağımızda kalabilirler. Üstelik kediler negatif enerjileri kısa sürede tespit edebildikleri için stresli olduğumuz zamanlarda yanımızda kalmayı isterler.

Vücut Sıcaklıklarını Kullanmak için Kucağımıza Çıkabilirler

Kediler dışında doğada yaşayan canlılar ısınma ihtiyacını karşılamak için güneşten faydalanmaktadır. Evcil dostlarımız ise bu ihtiyacı için bizi tercih edebilir. Daha çok güneş olmadığı zamanlarda vücutlarının ısınması adına kucağımıza gelerek uzun süre vakit geçirebildikleri de unutulmamalıdır.

Kediler Kucağımızda Huzurlu Olur

Patili dostlarımız bize güvendikleri anda gerçek huzuru bulmuş demektir. Bu durum elbette kendilerini rahat hissetmeleri anlamına gelir. Ayaklarımıza dokunarak veya kucağımızda uzanarak huzur dolu bir an geçirmek isteyebilirler. Sonuç olarak kediler kendilerini bizim kucağımızda çok daha güvende hisseder. Bu nedenle kucağımızda vakit geçirirken uyumak da hoşlarına gider.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.