British Shorthair Kedi Irkı Bakımı Kolay mı?

Kedi sahiplenmeye karar verenler her kedi ırkı hakkında genel bir araştırma yapmaktadır. Bu araştırmalara konu olan British Shorthair kedi cinsi için de bakım ve beslenme süreci her zaman merak edilmiştir. Öncelikle British Shorthair ırkı kedilerin bakımı diğer kedilere göre daha kolaydır. Zaten sahipleriyle kolayca anlaşabilen bu kedilerin kendi temizliğini yaptığını da söylemekte yarar var. Tüylerini gün içinde sürekli yalayarak temizleyen British Shorthair cinsi kedilerin genel bakım süreciyle ilgili detaylı bilgileri yazımızın devamından takip etmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

British Shorthair Irkı Kediler Nasıl Beslenir?

British Shorthair ırkı kedilerin yetişkin olanlarında yaş faktörüne bağlı olarak mama seçimi yapılır. Belirli ölçeklerde mama tüketen yetişkin British Shorthair kedileri genelde kuru mamayı sever. Ancak belirli aralıklarla yaş mamayla desteklemeniz gerekir. Düzenli bir beslenme programı oluşturmadan önce mutlaka veteriner hekimden destek almanızı öneriyoruz. Çünkü fazla mama tüketimi başta obezite olmak üzere bu ırktaki kedilerde çeşitli hastalıklara neden olabilir.

British Shorthair kedi besliyorsanız, mama seçiminde dikkat etmeniz gerekir. Sindirimi kolay ve kaliteli mamalar kedinizin genel sağlığını korurken her anlamda sağlığını destekleyecektir.

British Shorthair Kedilerin Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Kedilerde kötü ağız ve nefes kokusu çokça görülür. Bu durumlarla mücadele etmek adına ağız ve diş bakımı her zaman önemlidir. Haliyle diş ve ağız temizliğini günlük olarak yapmanız, çeşitli hastalıklara yakalanmamaları açısından önem arz eder. Bu temizliğe, diş ve diş eti hastalıklarını önlemek için de ihtiyacınız olacaktır.

British Shorthair bakımı sürecinde yaşam alanlarının temiz olmasına gayret göstermeniz gerekir. Kedinizin uyuduğu yeri, mama ve su kabını ve özellikle de kedi kumunu düzenli temizleyerek hastalıklara karşı önlem alabilirsiniz. Kaslı bir yapıda olan British Shorthair ırkı kediler için beslenme düzeninde genelde kuru mama tercih edilir. Bu mamalar ağız ve diş sağlığı bakımından da önemlidir. British Shorthair kedileri için besin değerleri açısından tercih edeceğiniz kaliteli kuru mamalar, güçlü çene kasları olan bu kedilerin sağlığını olumlu yönde etkiler. Kuru mamalarda ihtiyaç duyulan tüm besin değerleri bulunurken dişleri temizleyici özelliğiyle aynı zamanda ağız ve diş bakımını yapmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.