Kedilerin Nefret Ettiği Şeyler Nelerdir?

Son derece şirin ve cana yakın olan kedi dostlarımız her zaman iyimser davranmayabilir. Bu yüzden kedi sahiplerinin ‘kedilerin nefret ettiği şeyler’ konusunda detaylı bilgilere ihtiyacı olacaktır. Çok iyi bir dost olan kediler meraklı ve eğlencelidir. Üstelik her kedinin farklı oyun ve damak zevki bulunmaktadır. O halde şimdi kedilerin nefret ettiği durumları birlikte incelemeye başlayalım.

Kediler Hışırtı Sesini Sevmez

Hışırtı sesi olarak bilinen kağıt ya da gazetelerden çıkan sesler kedileri rahatsız eder. Ayrıca televizyondan gelen cızırtı sesi ve horultu sesinden de nefret ederler. Bu gibi durumlarda onların rahatsız olmaması için farklı bir odada TV seyretmek mantıklı olacaktır.

Yüzlerine Üflenmesinden Nefret Ederler

Kedinizi severken asla yüzüne üflemeyin. Bu hareketi tekrarlamanız durumunda artık yanınızda değil bir süre arkanızda durmaya başlayacaktır. Kediler bununla beraber tüylerinin tersten sevilmesinden de rahatsızlık duyar.

Aynı Tabağı Kullanmak

Tarih boyunca aynı kaptan yemek tüketmek bir dostluk simgesi olarak bilinir. Fakat kedilerde bu durum söz konusu değildir. Yiyeceklerini paylaşmayı hiç sevmeyen şirin dostlarımız yemek konusunda çok titiz davranmaktadır.

Kum Kabında Pislik Olması

Kedi dostlarımız her zaman hijyenik canlılardır. Bu yüzden kum kapında pislikle karşılaşmaları onları strese sokabilir. Ayrıca bu duruma sinirlendikleri için evin tam ortasında tuvalet ihtiyaçlarını giderebilirler.

İlgisizlik

Kediler ayrılık kaygısı yaşayabilen canlılardır. Bu yüzden sevildiklerini her zaman hissetmek isterler. Onlara yeteri kadar ilgi göstermediğiniz zaman dikkat çekmek için farklı hareketler sergileyebilirler.

Aşırı İlgi

İlgisizlik gibi aşırı ilgi göstermek de kedileri rahatsız eder. Kediler yapısı gereği özgürlüğüne düşkündür. Bu nedenle yaşam alanlarının ayrı olmasını istemeleri çok doğaldır. Sürekli çevresinde vakit geçirmek de onu sinirlendirebilir.

Okşayış Biçimi

Kedinizi sert bir şekilde okşamanız, sizden nefret etmesine neden olabilir. Bu hareket kedilerin nefret ettiği şeyler arasındadır. 

Tırnak Kesimi

Kediler tırnaklarının kesilmesinden hoşlanmaz. Bu yüzden tırnak kesimine küçük yaşlardan itibaren alıştırmanızı öneriyoruz.

Taranmak

Kediler tırnak kesimi gibi taranmayı da sevmez. Elinize tarak aldığınızda kedinizin sizden uzaklaşmaya başladığını görebilirsiniz.

Sıraladığımız bu durumlar kedilerin nefret ettiği şeyler arasındadır. Dikkat ettiğiniz sürece aranızdaki sevgi bağı artabilir. Aksi halde kediniz size olan ilgisini kaybetmeye başlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.